Buďme fit dámy!

Je to sice těžší a chce to více úsilí, ale i v období hormonálních změn souvisejících s přechodem můžeme zůstat fit a štíhlé! Je nezbytné upravit hlavně jídelníček. Více přemýšlet, co si dáváme na talíř, ale důležitý je také pohyb! Musíme zvolit hlavně takový, který je pro nás vhodný a baví nás. Pak lze předpokládat, že se mu budeme věnovat pravidelně. Když vybereme dobře, pomůže nám být v kondici, být plné energie. A cítit se dobře.
horská stezka
 
Hladovění nic neřeší
Nehýbat se a omezit jídlo. To mnohé napadne. Ovšem není to dobrý nápad a když zabere, tak jen na krátkou dobu. V tomto období jsme citlivější, více a častěji se stane, že nás někdo nebo něco „vytočí“. Proč si tedy dobrovolně odpírat dobré jídlo? A třeba i nějakou tu sladkost na „obalení nervů“? V případě, že jsme aktivní a nějaké ty kalorie pohybem zlikvidujeme, si to můžeme občas dovolit.
 
Začít chůzí
Když nejsme na pohyb moc zvyklé, je nejlepší začít tím nejjednodušším. Více chodit pěšky. A nevyhýbat se při tom schodům. Naopak zapomenout na výtahy a eskalátory. I při nakupování v obchodních centrech se dá toho dost nachodit! Na chůzi si brzy zvykneme, vždyť je pro nás přirozená!
 
Pak přidáme
Když zvládneme to základní, můžeme pohyb přidat. Na spalování kalorií je nejvhodnější volit takovou aktivitu, při které dosahujeme tepové frekvence asi 110 až 130 úderů za minutu. Úzkostlivé sledování čísel „tepovky“ ale není potřeba. Stejně je to u každého trochu jiné, je to záležitost individuální. Existuje jednoduché ověření, zda jsme na správné intenzitě pohybu. Vhodná intenzita pro spalování je ta, při  které si můžeme zároveň s pohybem i bez velkých problémů s někým povídat. To je dobrý důvod, proč přibrat ke sportu kamarádku!
 jízda na kolech vedle sebe
Lze doporučit sporty vytrvalostního charakteru. Třeba běh, jízdu na kole, plavání. Dobrý je také aerobik ve vodě. Dále je vhodná turistika, výlety prospějí i ostatním členům naší rodinky. Můžeme zkusit třeba i nordic walking. Pokud jsme paničkami aktivního pejska, máme vyhráno. O delší svižné procházky máme v tom případě postaráno!