Jak se zbavit otravných zvířecích chlupů na nábytku

Proč zvířata skutečně pelichají?

Většina zvířat mění srst dvakrát ročně – na jaře ztrácejí tlustou zimní srst, ta do podzimu opět zesílí. Změna srsti trvá čtyři až osm týdnů. Navíc srst feny zesiluje při hárání. V těchto dobách by majitelé měli intenzivně podporovat péči o srst svých zvířecích mazlíčků a věnovat se odstraňování zvířecích chlupů, aby se neobjevovaly po bytě nehezké žmolky z chlupů. U zvířat je tedy přesně určeno, jak dlouhý je život jejich srsti každého z nich. Opakovací cyklus je určen především světlem a teplotou. Je zřejmé, že zvířata žijící uvnitř domů nepodléhají tak silným výkyvům jako zvířata, která pravidelně vycházejí ven nebo jejichž život se odehrává hlavně venku. Ale i oni také ztrácejí srst.
husky pes

2. Stříhat psy v létě?

Srst koček a psů má chránit před vlhkostí, deštěm a zimou, ale i špínou. Ale co uděláte v létě s plemeny, které mají spoustu husté srsti nebo silné podsady – holení usnadňuje život, že? Je jasné, že mírné či teplé evropské klima není nejlepší pro Husky a Malamuty. Teplo není pro takové psy. I v našich zeměpisných šířkách by se mělo při výběru psa zvážit jaké je dlouhodobé podnebí, jaké teploty převládají. Avšak když už si pořídíte polárního psa, smí se stříhat? V zásadě nejsou nůžky doporučovány u žádného psa, protože stříhání může změnit strukturu jejich srsti. Kartáčování, kartáčování, kartáčování je proto nejčastější rada. Pokud má však váš zvířecí kamarád dlouhé chlupy zamotané, může být užitečné jej ostříhat. Zeptejte se svého veterináře, co si myslí o letním holení u vašeho zvířete!
olizování pacičky

3. Čalounická tryska – klasický odstraňovač zvířecích chlupů

Látkové vybavení vyčistíme rychle pomocí čalounické trysky na vysavači. Tryska má úzký drsný pruh z mikrovláken, které se nabíjí elektrostaticky a váže dobře zvířecí chlupy.

4. vlasové a nehtové kartáče

Vhodné jsou také speciální kartáče na vlasy a nehty z drogerie, všechny jsou pokryty mikrovlákny. Alternativně si můžete pomoci třením navlhčeným hadříkem z mikrovlákna – ale je to časově náročnější.

5. Lepicí válečky pro odstraňování chloupků

Také dobře účinné jsou tzv. „lepivé“ válečky, které se po použití jednoduše umyji vodou. Po sušení jsou opět připraveny k použití. Tyto role jsou udržitelnější než ty, které mají odstranitelné lepicí fólie.