Jak si uchovat šťastné a spokojené manželství? Pět vlastností, které ve zdravém vztahu nesmí chybět.

Do manželského svazku obvykle muž a žena vstupují v době nejvyšší zamilovanosti. Podle názorů odborníků na partnerské vztahy takové období trvá v průměru 2 roky, do této doby nosíme na očích pomyslné růžové brýle. Poté, co tento stav opadne, na svém protějšku často začneme vidět i jeho nedostatky a negativa, které se doteď skrývaly za rouškovou zamilovanosti. Když v tuto chvíli nedokážeme počáteční stav zamilovanosti proměnit v pravou lásku, nastávají obvykle ve vztahu problémy. Pojďme se podívat na zásadní vlastnosti šťastného a spokojeného vztahu, které do něj nutně musíme zapojit ideálně ještě předtím, než si nasadíme snubní prsteny.
svatba a prsteny
1. Tolerance

Uvědomte si, že i Vy máte své nedostatky. Odpouštějte svému protějšku drobné zlozvyky, nebo záliby, pro které nemáte příliš pochopení. Každý člověk se ve svém životě potřebuje realizovat, a to různým způsobem. Nebraňte druhému a požadujte totéž.
 láska při západu
2. Komunikace
Máte trápení? Nelíbí se Vám něco, co Váš protějšek udělal? Řekněte mu to. Pokud budete negativní náladu ukrývat uvnitř sebe, možná asi nepozná, proč je ve Vás tolik zloby a Váš problém to bude stále více prohlubovat. Co na srdci, to na jazyku.
 
3. Laskavost
Pochvalte druhého. Vztah často sklouzává do stereotypu, proto neberte věci, které pro Vás partner dělá, za automatické. Pochvalte ho za maličkost, kterou pro Vás udělal. Je potřebné, aby věděl, že je pro Vás důležitý.
 
4. Něha
Umět druhého pohladit není žádná věda. I ten nejsilnější občas potřebuje obejmout a cítit v někom pocit lásky a bezpečí. Nestyďte se vyjadřovat svoje emoce.
 láska ve stáří
5. Klid
Není to vždy lehké, a to zvláště pro temperamentní povahy, ale snažte se vyvarovat hádkám. V nich totiž člověk leckdy řekne věci, kterých později lituje. Snažte se nejprve vyslechnout druhého a poté podat svůj názor.
 
Nikdy nezapomínejte na začátek Vašeho vztahu. Vzpomínejte na společné zážitky, smějte se, uvědomte si, co vše už jste společně překonali. To vše je způsob, jak se zapsat do srdce Vašeho partnera navždy.