Miluji Tě jako sůl.

Ne každý si může dovolit jezdit každý rok, případně i vícekrát za rok k moři. A protože se praotec Čech zastavil tam, kde se zastavil, vlastním mořem naše republika nedisponuje. Nemusíme proto ale zoufat. Slanou mořskou vodu si můžeme zkusit nahradit i v našich podmínkách.

V ideálním případě máte rodinný dům a v něm nebo na zahradě bazén. Vnitřní je lepší, ten můžete využívat celý rok. Ale ani venkovní není k zahození. Do něj se prodávají speciální bazénové soli. Koupíte balení podle objemu vody, nasypete a už si užíváte. Jen pozor na korozi. Slaná voda je i velmi agresivní k určitým materiálům.
těžba soli

Nemáte-li to štěstí na vlastní dům, není třeba zoufat. Pro příjemnou slanou koupel postačí i vana. V dnešní době se prodává mnoho druhů koupelové soli s různými esencemi, které bývají také oblíbeným dárkem. Vsypete, necháte rozpustit a pak už jen smáčíte Vaše tělo a oblažujete Vaše smysly příjemnou vůní levandule, měsíčku, vanilky, meduňky, tymiánu a dalších.

Ovšem jsou i byty, kde bychom vanu hledali jen těžko a koupelna disponuje pouze sprchou. I pro tyto případy je tu řešení. Už se sice nenaložíte na dlouhé minuty do slané vody, ale můžete pro svoji pokožku přesto něco udělat. Existuje řada peelingů na bázi soli, kterými můžete prokrvit Vaši pokožku a zbavit ji suchých míst, hydratovat ji a zkrášlit. Na výběr máte zase velké množství vůní a přísad, stačí vybírat podle Vašeho vkusu. Je to také vhodný drobný dárek. Použít ho můžete samozřejmě i  ve vaně. Doporučuje se roztírat po pokožce, dokud se sůl nerozpustí.
slané jezírko

A čím je slaná koupel tak prospěšná?

Minerální sůl obsahuje prvky, které příznivě působí na naši pleť. Pokožku nevysušuje, naopak ve spodních vrstvách kůže váže vodu a pleť zůstává hydratovaná a vláčná.

·         Draslík

Působí na prokrvování kůže

·         Vápník

Snižuje krevní tlak

·         Selen

Zpomaluje stárnutí kůže a brání vzniku novotvarů