Pořádný nepořádek a vrozená vlastnost hromadit

To všechno může způsobit pořádný problém už i tak napěchovaného skladu či garáže, že se ani nepohnete z místa. Je to spíše negativní než pozitivní vlastnost. Neustále něco schovávat na horší časy je takový zlozvyk, kterým trpí opravdu každý. Ať už jsou to věci z našeho dětství nebo i něco, co jsme kdysi měli rádi. Nechceme to vyhazovat. Všichni si tak trochu chceme připravovat svoji hromádku na dobu, kdy se nám po tom všem bude pořádně stýskat. Jenomže kapacita našeho skladu či garáže zdaleka nedosahuje ideálního stavu, který máme někde vzadu v mysli. Kdo by to byl řekl, že to není roztahovací. Proto je nutné občas udělat pořádný jarní úklid. A přetrhat některé citové vazby k věcem.
sběr šrotu.jpg
 
1)      Vyházejte všechno, co má rez nebo nefunguje
Jakmile je to rezavé a nefunguje to nebo to jenom nefunguje, tak to okamžitě vyhoďte. K čemu něco, co přestalo jít ještě za tatíčka Masaryka? Prostě to vyhoďte. Pokud k tomu máte nějakou citovou vazbu, která vám v tom pokaždé zabrání nebo snad máte takový ten pocit, že by se to jednou mohlo hodit, dejte si pořádnou facku a vyhoďte to – samozřejmě ne do lesa! Pěkně se projede do sběrného dvora. A i kdybyste se mlátili hlava nehlava a pořád to nechtěli vyhodit, řekněte někomu jinému, kdo to vyhodí bez emocí.
 
2)      Funguje to, ale zažilo to lepší časy
Pokud to ještě funguje a jde to „poupravit“ či opravit, udělejte tak a schovejte to pěkně k ostatním fungujícím věcem. Zvláště, pokud se jedná o něco větší hodnoty nebo jde o něco chytrého a užitečného, co se URČITĚ bude hodit.
 
3)      Funguje to, vypadá to dobře, ale je to zbytečné
Například ten snowboard, na kterém jste byli asi tak 1x v životě a poté už jste jezdili jenom na lyžích. Je v dobré stavu? Prodejte ho. A vůbec, prodejte všechno, co nepotřebujete. Proč schovávat zbytečné krámy, když je někde někdo, kdo by si to rád koupil? Hlavně věci, které jsou v pořádku, vy je však nevyužíváte, je dobré co nejrychleji prodat.
 plný stůl v dílně.jpg
4)      Nevíte co to je
Ať už je to kanystr s něčím neidentifikovatelným nebo něco podivného, co smrdí – nikdy to nevylévejte ven do přírody. Zajeďte někde do sběrného dvora, kde mají sekci nebezpečného odpadu a tam se zeptejte, co s tím. Nechte to zlikvidovat odborníky. Ať vás ani nenapadne to hodit do lesa.