Recept na černé tečky

Černé tečky se tvoří ucpáváním pórů. Ty se ucpávají, když je pokožka mastnější. Make-upem je sice můžete překrýt, vidět ovšem stejně vždycky trošku půjdou. Je to nepříjemný problém, který trápí snad úplně všechny. Tečky se nemusí tvořit jen v obličeji, často je můžete najít i na zádech. Většinou se je snažíme vymačkat, to by se hlavně vůbec nemělo a navíc to dost bolí. Spousta kosmetických produktů slibuje, že s nimi zatočí, obvykle se ale stejně vrátí zpátky. Někomu ale pomohou a může se černých teček zbavit. Chce to dodržovat pravidelnou péči o pleť a také si vyzkoušejte namíchat vlastní domácí masku a s tou pleť ošetřit.
černá maska

Vajíčkem na černé tečky

Na domácí ošetření černých teček a jako zbraň proti nim se doporučuje vaječný bílek. A z něj si udělat masku. Pokud pokožku nahřejete, póry se roztáhnou a lépe se tak z nich nečistoty budou dostávat ven. To byste měli dodržet vždy, i když používáte pleťovou maskou koupenou v drogerii. Jako první pomoc, když vám pomocníci dojdou, sáhněte po vejci. Používá se jen bílek, oddělený od žloutku, který jen lehce několikrát promícháte a necháte odpočinout, postupně uvidíte, jak bude bílek tuhnout. Nesmíte ho ovšem nechat ztuhnout moc, to se musí stát, až ho budete mít nanesený, na obličeji.
syrová vejce
Můžete přidat i pár kapek citronové šťávy, účinek to posílí, citronová šťáva ještě více roztáhne póry. Směs ještě promíchejte, a jakmile bude mít správnou hustotu jakou, ji má mít pleťová maska, naneste ji na obličej a nechejte působit asi deset až patnáct minut. Uvidíte podle toho, jak rychle maska na pleti zaschne. Zaschlou masku pak jen sloupněte z obličeje. Nakonec si tvář opláchněte vodou a použijte pleťový krém, na který jste zvyklý. Maska černé tečky určitě vytáhne, jestli se ovšem už nevrátí, vám její použití nezaručí. Je to boj na dlouho a někdy ani ty nejlepší masky a produkty prostě nepomohou. Mohou ovšem zmírnit výskyt černých teček na minimum.