Stylový nábytek z palet

Nábytek vyrobený z palet je v posledních letech velkým hitem. Tento nábytek získává stále více příznivců a obdivovatelů. A to zejména kvůli originálnímu designu, ale také cenové dostupnosti a flexibilitě. Z dřevěných palet lze totiž vyrobit takřka jakýkoliv kus nábytku, jaký vás napadne.  Obrovskou výhodou je také to, že nábytek z palet si s trochou šikovnosti vyrobíte sami doma a podle vašich představ. Každý kousek vašeho nábytku tak bude originální.
posezení z palet
Z palet si můžete vyrobit stoly, stolky, pohovky, postele, ale třeba i zahradní nábytek či květináče k pěstování okrasných květin či bylinek.
Nábytek vyrobený z dřevěných palet můžete kombinovat takřka se všemi možnými styly bydlení. Tento nábytek můžete mít v moderním bytě, kde jinak dominuje bílá barva a nerezové detaily. Stejně tak jej můžete mít v bytě laděném do hněda, teplých barev a dřeva. Velmi oblíbená je kombinace nábytku z palet se stylem bydlení provance, který je inspirovaný venkovským stylem bydlení.
Nábytek z palet ocení také lidé ekologicky zaměření a lidé žijící stylem „zero waste“, což znamená bez odpadu. Palety totiž lze považovat za odpad, jejich opětovné využití je tak ekologické.
Tohoto trendu si již v České republice začala všímat řada výrobců dřevěného nábytku. Někteří si dokonce na výrobě nábytku z palet postavili celou živnost. Díky tomu můžete vybírat z nepřeberného množství originálních kousků, nebo si nechat vyrobit nábytek podle vašich představ a přání. Někteří výrobci dokonce nabízí zpětné odkoupení již prodaného nábytku z palet. Nábytek pak předělají a prodají jej někomu dalšímu, komu znovu dělá radost.
paletový truhlík
Pokud se ale přece jen rozhodnete do výroby nábytku pustit sami, určitě prolistujte internet. Najdete spoustu a spoustu inspirace, návodů, popisů a videí, co všechno a jak přesně se dá z palet vyrobit.