Business

Vypočítejte si výplatu

Chcete si vypočítat, kolik dostanete příští výplatu? Stačí zadat do kalkulačky sumu, kterou máte ve smlouvě, čili hrubou výši vaší mzdy a hned uvidíte výsledek.

Kalkulačka na výpočet čisté mzdy je jednoduchý, efektivní a velice rychlý nástroj, jak zjistit podstatná data, tedy konkrétně, jak si rychle a přesně udělat představu o tom, kolik budeme mít na příští výplatu nebo například o tom, kolik budete pobírat v novém zaměstnání.

Řekli vám při pohovoru jen hrubou mzdu? Většinou se uvádí cifra v hrubém, nikoli v čisté, proto si výsledek musíte vypočítat.

Kolik budete mít na příští výplatě? Na to vám odpoví kalkulačka mzdy Kalkukackacistemzdy.

žena kalkulačka

Měníte-li zaměstnání, máte zde jedinečnou příležitost, jak si ověřit, kolik doopravdy skutečně budete od nového zaměstnance pobírat na výplatu.

Kalkulačka má i rozšířené verze, takže do ní můžete zadat i to, jestli budete uplatňovat nějaké slevy na dani, například na manželku, děti, jako student, důchodce, s invalidním postižením a mnoho dalšího.

Každý zaměstnavatel odvádí sociální a zdravotní pojištění za svého zaměstnance. Vás to také nemine. Tato částka figuruje ve vaší mzdě. Zaměstnavatel za vás vždy odvádí vyšší částku, než kterou platíte vy osobně za sebe ze své mzdy na sociální a zdravotním pojištění. Pak už se odečítá pouze daň z příjmu, případně zde hrají roli slevy na dani. Výsledná částka vám bude připsána na váš bankovní účet od zaměstnavatele.

lidé zaměstnání

Jistě víte, že existuje také nějaká minimální mzda, tedy hranice, pod kterou byste se při běžném pracovním poměru neměli dostat. Jedná se pro rok 2021 o částku 15 200Kč za měsíc. Na to navazuje samozřejmě i zaručená mzda. Ta nám říká, kolik si jaká profese zaslouží peněz, čili jaké by mělo být její optimální ohodnocení. Minimální mzda je daná zákonem, v posledních letech se navyšovala většinou toto navýšení platí od 1.1., čili od nového roku, pokud to vláda schválí. To samé platí v případě zaručené mzdy.

Pro rok 2021 se navíc nepočítá s výpočtem superhrubé mzdy, ta je prozatím dočasně zrušena.

You may also like...