Ostrov Flores vám nabízí perfektní místo pro objevování i odpočinek

Najdete tady překrásné pláže, úžasné kopce a vlnitý povrch pro treky a pěší túry. Můžete tu pozorovat rýžová pole a východy slunce, můžete se vydat kajakem okolo ostrova, nebo se vypravte na ostrovy Komodo a varany, kteří zde žijí ve volné přírodě.

V listopadu zde vládne období dešťů
Pokud se vydáte v létě, budete mít větší šanci na suchou a velice pohodlnou dovolenou. Pokud vás ale láká více než jenom válení se na pláži, je potřeba si vypůjčit skútr, počkat si, až dovolenkáři odjedou, a vydat se na cestu okolo ostrova.
·         Nasadit pláštěnky a vyjet
Nejlépe uděláte, když z měst Ringan vyjedete časně ráno. Objedete rýžová pole, potkáte místní vesničany, jistě se někde zastavíte na oběd – je to chudá ale velice pohostinná země. Nejkrásnější je, že i když se ztratíte, nebo se jenom zdá, že potřebujete pomoc, rychle k vám někdo z místních přijde a pomůže vám, nabídne vám ovoce a také svou pomoc. Anglicky zde nikdo nerozumí, ale i tak vás budou zvát domů na velice sladkou kávu nebo na mango.

Ochutnejte arak

To je palmová slivovice, kterou tu domorodci pijí jako na Moravě víno. Místní vám nalejí do jedné i do druhé nohy, ačkoli je většina z nich křesťanského vyznání. Lidé se zde živí většinou zemědělstvím a chovem dobytka. Narazíte tu na stáda koz i ovcí.
–          Civilizace a infrastruktura
Vesničky jsou ve vnitrozemí velice chudé, ovšem i zde už dorazila televize. Většina místních má alespoň jeden satelit ve vesnici, někdy jich objevíte i více. Děti tu hrají hlavně fotbal, vzdělávací systém zde téměř neexistuje, ovšem v posledních pěti letech tady byly postaveny kvalitní silnice. Škola je na ostrově ve vnitrozemí jenom jedna, děti se zde učí anglicky.
Žádné rezorty
Na pláži nečekejte pětihvězdičkové hotely ani ultramoderní vily s bazény. Najdete tu několik lehátek a jeden nebo dva velmi nuzné bungalovy.