Elektro

Digestoře s moderním designem

Už jsou pryč doby, kdy odsavače par byly hlučné, měly nízký výkon a ani vzhled nebyl úplně ideální. Současní návrháři dělají pro své klienty co nejvíce, a proto v dnešní době najdete na našem trhu takové odsavače par, které v kuchyni ani nezaznamenáte. V případě potřeby mohou vyjíždět z pracovní desky nebo například z uměle vytvořeného sádrokartonového podhledu.
 

A na co si musíme při výběru dát pozor

Je několik základních kritérií, které bychom měli před koupí odsavače par sledovat:
·         výkon – čím silnější výkon, tím rychleji a kvalitněji vyčistí vzduch nejen od par, ale také od částeček mastnoty
·         vzhled – vzhled uzpůsobte vaší kuchyni, někdy je vhodným doplňkem interiéru, jinde je lepší ho schovat do rampy, pod skřínku apod.
·         materiál – jednou z možností je například kombinace nerezové oceli a černého skla
·         hlučnost – v současné době najdete i modely s velmi tichým chodem
·         údržba
 
Na trhu najdete odsavače par komínové, ostrůvkové, vestavěné a digestoře pod skřínku. Konečné rozhodnutí je samozřejmě na vás, nicméně je důležité si digestoře nakupovat v kamenných obchodech proto, abyste si vše mohli v klidu vyzkoušet a nechat si poradit odborníky, kteří přesně vědí, co budete potřebovat.

V současné době je velmi oblíbené spojení kuchyně s obývacím pokoj. V tomto případě byste určitě neradi zažívali chvíle, kdy vaříte a členy vaší rodinu, popř. vaši návštěvu, ruší hluk odsavače par. V takovém případě je mnohem lepší využít možnosti, kdy motorek, který zajišťuje odtah par, je mimo obydlenou místnost, takže odtah je zcela bez hluku.

A naprosto dokonalé už dnes jsou jejich možné tvary, které dokonale splynou s interiérem vaší kuchyně. Kromě již zmíněných možností, kdy je odsavač schovaný a vyjíždí pouze v případě, že ho zrovna využíváte, můžete dnes vybírat i z tvarů lampy nebo rozkvetlé květiny.
 

You may also like...