Kultura

Naše kultura

Kultura je hodně důležitá a taky je pro všechny zábavná a taky poučná. Já osobně nevím, co bych bez nějaké pěkné kultury dělala. Jsme hodně kulturní člověk a baví mě kina a taky různé výstavy. A musím se přiznat, že tomu nebylo tak vždy. Je vlastně jasné, že jako teenager mě nezajímala výstava obrazů nebo historických artefaktů.

každá země má své kulturní bohatství.

Myslím, že toto bavilo jen málokoho, ale zase se jistě najdou takoví vášnivci, že se i v deseti letech vydají na výstavu letadel nebo obrazů. Můj syn například hodně rád auta, takže jezdíme hodně často na výstavy aut nebo sportovního ježdění. Synovi je pět let a auta ho baví už asi rok. Myslím, že jednou bude asi automobilový závodník, to by bylo skvělé. Ale třeba aby ho zajímala například architektura? To ne, ale ani se nedivím, na to syn ještě ani nemá věk. Jen se tak ptám sama sebe, potáže jeho otec je vyhlášený architekt a sochař, takže jsme si myslela, že syn to bude mít v krvi. Ale asi nemá a mě to nevadí. Protože každý člověk je originál a a každý má své jiné záliby a koníčky. Syn prostě na architekturu nebude.

Literatura je velmi pěkná.

Mě třeba hodně kultura baví, hlavně to zmíněné kino. Bez něj bych asi nemohla existovat. Jsme tam tak desetkrát do roka a klidně bych chodila i častěji, jenže se synem šetříme na dovolenou a chceme si to užít. A myslím, že někde v cizí zemi bych moc ráda poznala cizí kulturu. Kultu je vlastně celosvětové bohatství, protěže každá země má to své pěkné kulturní bohatství. A mě to baví objevovat a taky se na to dívat, jednou jsme byla v Japonsku a musím říct, že mě tamní kultura hodně zaujala a moc ráda bych se tam ještě jednou podívala. Se synem a manželem. Taky ještě mám v plánu Izrael, která mě zajímá už hodně dlouho a myslím, že její kultura bude uchvacující. Myslím, že každý člověk by se měl o něco zajímat, protože to rozvíjí mysl a trénuje mozek. Já ani neznám nikoho, kdo by se o kousek kultury nezajímal a je to pěkné.

You may also like...