Nákupy

Není hranol jako hranol

Kvalitní, krásnou a odolnou terasu nepostavíte bez kvalitního a zdravého materiálu. Mám tím na mysli především dřevěný materiál. Používejte jen kvalitní, dobře vysušené řezivo, vždy ze stejných dřevin. Nikdy, opravdu nikdy nespojujte různé druhy materiálů. Každé dřevo má jiné vlastnosti. Některé je měkké, lehké, a hlavně málo odolné. Jiné je zase odolné s daleko větší trvanlivostí. Když tyto materiály napevno spojíte, zaděláte si na velký problém.

Ptáte se proč? Pokud se budete snažit ušetřit na konstrukcích, které ve finálové stavbě jsou očím ukryty, a na podkladové hranoly použijete třeba smrk, dosáhnete razantního snížení životnosti vaší terasy.

hranoly na terasu

Určitě na pochozí plochu použijete palubky z kvalitních materiálů. Tím způsobíte, že zatímco terasa bude na pohled pevná, a i jinak v pohodě, to, co bude pod palubkami, co nebudete vidět, se bude pomalu rozpadat. Podkladové hranoly na terasu povolí ve své struktuře. Uvolní se kotevní prvky a rovněž spoje s palubkami přestanou být pevné. Celá konstrukce se začne trošičku hýbat.

terasové hranoly

Využít maximálních vlastností dřeva, můžete především tím, že budete používat jen opravdu kvalitní materiály. Budete používat vzájemně kompatibilní materiály, a hlavně budete dodržovat technologické postupy. Podkladové hranoly nebudete pokládat rovnou na vlhkou zem, mezi hranoly a palubky použijete distanční podložky, a hlavně vše budete hned ze startu poctivě napouštět speciálními lazurami, které udrží dřevo ve svěžím stavu.

Konec konců, na tom, jak vám bude terasa sloužit a jak dlouhou dobu vydrží, budete mít lví podíl především vy, jako její majitel. Pokud budete každý rok poctivě věnovat pár hodin její údržbě a vyspravování poškození, můžete si terasu užívat po dlouhá léta. Ne nebojte se. Nic náročného to není. Většinou si vystačíte si jen s vrtačkou, pár vruty a také se štětcem a kvalitní lazurou.

You may also like...