Nákupy

Urychlete koupání, aneb jak ohřát vodu v bazénu

Čím je bazén větší, tím déle se voda v něm ohřívá. Ve výsledku to znamená, že mnohdy uběhne pár horkých dní, kdy čekáte, než se voda ohřeje, a když už to vypadá slibně, najednou je zase chladno, a musíte začínat od znova. Existuje způsob, jak urychlit ohřev vody přes den, a zpomalit ochlazování v noci?

voda v bazénu

Solární plachta

Už jste slyšeli o solární plachtě? Jedná se o bazénovou plachtu, která tak trochu připomíná klasickou bublinkovou folii, kterou používáme k balení věcí, které by se neměly poškodit při přepravě. Zde je však plachta silnější, a bublinky větší. Solární plachty obvykle objevíte ve dvou barvách, které nejlépe táhnou sluneční záření. Existuje tedy solární plachta černá a solární plachta modrá. Vyrábějí se v různých tvarech a rozměrech, a to v závislosti na typu bazénu. Jedná se o cenově dostupnou pomůcku, kterou si většina majitelů bazénu nemůže vynachválit.

Jak to funguje? Pomocí bublinek, které fungují jako stovky malých lup, se urychluje ohřev vody v bazénu. Je však nutné, aby byla plachta položena přímo na hladině bazénu, a to bublinkami dolů. Výhodou není jen rychlejší ohřev vody, ale také fakt, že plachta drží teplotu vody v bazénu, tak vám voda přes noc tolik nezchladne. Ještě další nespornou výhodou pak je, že se díky plachtě zamezuje odpařování vody, a tak nemusíte bazén neustále dopouštět.

chlapec v bazénu

Jak s plachtou zacházet? Při vyjmutí plachty z bazénu je důležité, aby nebyla položena na přímém slunci, a měla by být uložena vždy bublinkami dolů. Při vytahování dávejte pozor, aby bublinky nepopraskaly. Výhodou také bezesporu je, že i solární plachta dokáže zachytit padající nečistoty. Mnoho lidí však na noc přes solární plachtu natahuje i klasickou krycí plachtu. Jsou samozřejmě i jiné způsoby, jak vodu ohřát, jako třeba solární ohřívadlo, které však spotřebuje spoustu elektřiny, a napojuje se na čerpadlo. U menších bazénů však postačí i samotná solární plachta, kterou lze pořídit za dostupnou cenu, bez nutnosti dalších investic.

You may also like...