Nezařazené

Vlastní domeček chce každý

Bydlet v podnájmu s sebou nese řadu nevýhod, o kterých ví všichni, kteří někdy v podnájmu bydleli a možná i ostatní lidé, kteří v bytě ani nebydleli, ale ví, jaké to je. Jsou to obecně známé věci, kvůli kterým se lidé většinou stěhují do domu, nebo si koupí vlastní byt, ovšem v tomto případě je také třeba myslet na to, že musíte i tak brát ohled na lidi, kteří s vámi v celém komplexu, v celém paneláku žijí. To, že si byt koupíte a je váš má sice výhody, ale pořád musíte brát ohled na ostatní, což v případě domu nemusíte, proto si lidé staví vlastní domy nebo se stěhují do domů.

dům

Samozřejmě důvody, proč lidé nechtějí žít v podnájmu jsou hlavně ty, že si tam nemohou ani zdaleka dělat co chtějí. Nemohou tam dělat nic, vše musí konzultovat s majitelem, jestli mu to nevadí, jestli by tam třeba nechtěl něco jiného, jestli tu zeď můžete přemalovat a podobně. Někteří majitelé jsou naprosto v pohodě, ale někteří majitelé dělají pravidelné prohlídky bytu a dívají se na to, jestli je vše v původním stavu. Musíte si tedy dávat pozor na to, abyste nic nezničili, abyste vše nechali tak, jak bylo, tedy v původním stavu a na vše se musíte ptát majitele. To padá, když si koupíte vlastní byt.

byt

Pak už jste majitelem vy osobně a můžete ho klidně někomu pronajímat, pokud budete chtít. To je fajn, budete mít jakýsi příjem, který ale není nijak moc. I tak je to ale lepší než nic. Můžete v tom bytě samozřejmě také bydlet, to je asi častější, ale nevýhoda je v tom, že musíte brát ohled na ostatní lidi v celém domě, protože jde všechno slyšet a mohli by si stěžovat, mohli byste mít trochu problémy, a to i když je byt váš. Lepší je bydlet v domě, kde nemusíte brát ohled na nikoho. Necháte si postavit bungalov na klíč Enerdomy a budete žít spokojený život, protože nikomu nebude vadit to, když si ve dvě hodiny ráno třeba pustíte hudbu a podobně. To je samozřejmě možné jen když bydlíte v domě. Tam to totiž nejde tak šíleně slyšet.

You may also like...