Internet

Základy o internetu a bezpečnost

Není na světě člověk, který by dnes neznal slovo internet. Není se čemu divit, jelikož dnes na internetu závisí většina našich denních aktivit. Od předpovědi počasí, posílání fotek či rychle napsání kamarádovi, že dnes akce platí. V dávné minulosti, kdy internet začínal, si spousty lidí nemohlo tuto věc pořídit, a pokud už ano, nebylo zrovna lehké jeho tehdejší nastavení. Dnes je vše zjednodušeno a připojíte se na něj téměř odkudkoliv a ve spousty případech zadarmo. Dokonce i z našich kapesních počítačů, smartphonů.

html sestava

Internet nám ulehčuje a urychluje spoustu věcí. Od napsání zprávy po nakupování potravin domů. Ačkoliv v počátku byl internet v podstatě jen smršť různých počítačů mezi sebou, tak se dokázal velmi rychle rozšířit, a tedy se zdokonalovat prudkým tempem. S internetem přichází mnoho pozitiv ale samozřejmě i těch negativních. S jeho příchodem se objevilo nové odvětví zločinu, kyberzločinu. V 90. letech pro něj neexistovaly téměř žádné zákony a s trestem tehdy odešel málokdo.

Také příchod internetového bankovnictví přinesl spolu spousty ukradených či zneužitých účtů. Téměř všechny banky už mají bezpečnost vyřešenou a snaží se chránit i své klienty před ní, ovšem pořád existují cesty, jak zloději dokáží obejít všechny překážky a nejčastěji phishingovym útokem ukrást vaše údaje.

kyberšikana

Samozřejmě internet nám přinesl i mnoho pozitivních věcí. Přístup k našim médiím, fotky, videa možnost vidět, jak vypadá opačná strana světa, či dokonce sdílení v reálném čase videa, je velmi pozitivní přínos, bez kterého si dnes spousta lidí nedokáže představit svůj každodenní život. Přeci jen, kdy naposledy jste posílali fotky poštou.

Přístup k němu má téměř každý druhý, a cena jeho pořízení je na velmi nízké úrovni, krom tedy mobilních dat, ale tím se zabývat nebudeme. Tudíž spousty rodin mají ve svém bytě zřízené internetové připojení, které se neustále zlepšuje zrychlováním jak odezvy, tak samotné rychlosti.

You may also like...