Dům a byt

Bydlení v mobilním domě

Hned na začátku si musíme říct, že všechno má své pro a proti. Jenomže co pro jednoho může znamenat nevýhodu, jiný vnímá jako výhodu. Když se řekne mobilní dům, mnoho lidí si vybavení malou chatku na kolečkách, nebo takovou, která se dá zapřáhnout za vůz. V tomto případě by se jednalo o mobilheim lavarohouse.cz.

Jenomže v posledních letech lidé čím dál tím více preferují bydlení v mobilním domě po celý rok. Využívají tyto objekty na klasické bydlení, což znamená, že se právě mobilní domy přizpůsobily natolik, že v nich můžete bydlet dokonce i natrvalo. Pak už je jednoduché získat číslo popisné a nechat objekt zkolaudovat.

dva mladí lidé s autem v přírodě

Pro někoho nevýhoda, pro jiného výhoda.

Pokud se někdo zajímá o mobilní dům, pak je mu jistě jasné, že se jedná o malý objekt. U celoročního typu, speciálně zatepleného, abyste měli nízké náklady po celý rok, v zimě nemrzli a v létě vám nebylo příliš horko (některé typy jsou už však vybaveny i klimatizací), se předpokládá, že každý bude požadovat také nízké náklady na bydlení. Ty samozřejmě s menším bydlením souvisí, takže i u mobilních domů se můžete dočkat právě jak velice nízké pořizovací ceny, tak i nízkých měsíčních nákladů.

lidé leží na listí

Hned v zápětí musíme zmínit velikost. Takovýto objekt je totiž malý. Jenomže v něm často najdete kompletně vše, co k životu potřebujete, takže vybavenou kuchyni, obývací pokoj se sedací soupravou, malou ložnici s manželskou postelí a skříní a třeba ještě další pokoj pro děti, se dvěma postelemi a skříněmi. Nesmí samozřejmě chybět ani malá koupelna se sprchovým koutem, umyvadlem, bojlerem, skříňkou a wc.

Pro někoho to znamená méně starostí, menší náklady na bydlení, méně prostoru pro uklízení, více zábavy s rodinou, přáteli. Každý si v tom může najít své priority. Je však potřeba myslet na to, že pokud si vyberete dům na patkách, který vám přivezou speciální nad rozměrovou přepravou a ustaví vám objekt na parcelu jeřábem, tak se může jednat o „stavbu“, takže možná budete potřebovat povolení. U domu na kolečkách stavební povolení rozhodně nepotřebujete, ale v těchto případech je potřeba si zjistit případné další podmínky.

You may also like...