Dům a byt

Jak zvítězit nad nedostatkem?


Spoustě lidí není vždy finančně dostatečně přáno. Mnozí z nás by někdy potřebovali víc peněz, než kolik si jich vydělávají, aby zvládali všechny své výdaje, jenže se tak neděje a oni se tudíž musí každou chvíli nějak uskromňovat. A vzhledem k tomu, že ceny rostou rychleji než naše příjmy, takových lidí přibývá. Utěšeně. Totiž vlastně neutěšeně. Je mezi námi stále dost těch, kteří si odříkají to, co se dá postrádat, a je mnoho i těch, kdo už nemají třeba ani na to pro ně nejdůležitější, na to, bez čeho se normální lidé vůbec nedokážou obejít.

A k čemu to vede? Samozřejmě k frustraci, k zoufalství a někdy i k ještě něčemu horšímu. Protože má smysl žít, když není za co?

žena s penězi

Ale soudní lidé to hned nevzdávají. A když se dostanou do finančních těžkostí, hledají jakékoliv zvladatelné řešení. A zpravidla je napadne půjčka. Kdyby ji dostali, bude po starostech. A později, až se zase nějaké peníze vydělají, se taková půjčka splatí a život bude moci normálně plynout dál.

Ale pokud lidé ve složité finanční situaci osloví banku, nejednou nenaleznou pochopení. A půjčku tu tedy nedostanou. V bankách se žadatelé prověřují, bankovní úředníci se zajímají o všechna relevantní fakta, a pokud je shledáno, že žadatel neprokázal jednoznačnou schopnost splácet, je po nadějích.

srolované dolary

Ale naděje umírá poslední, a proto vlastně beznaděj při žádání o bankovní půjčky neznamená ztrátu všech nadějí. Když nepůjčí banky, třeba to dopadne lépe u nebankovní společnosti.

A u nebankovní společnosti pak často uspějí i vyslovení zoufalci ztrácející už poslední špetku naděje. Protože zde nabízená nebankovní americká hypotéka dokáže uspokojit i ty, kdo nezvládli přesvědčit banky o své bonitě. Protože u té se za splácení ručí nemovitostí a ničím jiným. A dá-li tu někdo do zástavy nemovitost, uspěje, i kdyby byl ve všech ostatních ohledech nedokonalý.

You may also like...