Dům a byt

Celoroční mobilní domy – výzva pro změnu životního stylu

Když lidé cestují na chalupu každý volný víkend, připadají si, že se ocitají v jiném světě. Opouští v pátek či o den dříve město a brzy zjistí, jaký pozitivní vliv na ně mají okolní příroda, čistší vzduch, zpět ptactva, kvetoucí rostliny, trávník na zahradě a posezení s hrnkem „brazilské kávy“ pod pergolou, v altánu, nebo jen na zahradní terase.

Chataření je pro Českou republiku typické, lidem ve městech totiž schází již řadu let kontakt s přírodou a nestačí jim jen procházka v městském parku se zurčící fontánou. Život na venkově je zkrátka jiný, klidnější a pohodovější. Výstavbě chat výrazně v naší zemi napomohl socialismus, kdy se stavěla okrajová panelová sídliště a zajišťovala se pro každého možnost mít svou vlastní střechu nad hlavou. Buďme rádi za to, že ty nevzhledné paneláky máme, jinak by tu bylo mnohem více bezdomovců, než je dnes, ovšem žít dlouhá léta mezi panelovými obklady přispívá k depresi a lidé pak hledají různé úniky z reality, např. ve formě drog či násilí.

malebná krajina

Únik z městské reality je pochopitelně nejlepší alespoň na chalupě, ovšem v posledních letech se množí případy, kdy lidé vymění stávající chajdu za celoroční mobilní dům https://www.top-mobilnidomy.cz/ a rozhodnou se v ní žít na vlastním rekreačním pozemku trvale. Co to pro našince znamená?

dozrávající obilí

Především úsporu financí, neboť nehradíte žádné příspěvky do domovního fondu a můžete vytápět dřevem v krbových kamnech, které je výrazně levnější, než centrální vytápění. Lze také uspořit náklady na energie vlastní studnou, solárními panely a vařením na propan-butanu bez plynové přípojky.

No a pochopitelně pobyt v přírodě za každého počasí a v každé roční době, kdy vnímáte harmonii a krásu okolního prostředí, můžete se kdykoli projít po zahradě, kdykoli usednout na kolo a vyjet ven bez rizika frekventovaného automobilového provozu. Zahrada je také zdrojem pro pěstování zeleniny a ovoce a tudíž pro zdravější životní styl.

You may also like...