Koupání v bazénu je jistě zdraví prospěšné, uvolníte se, relaxujete, plaváním se zlepší i vaše nálada, protáhnete svaly a zbystříte myšlení. Budete se cítit lépe a budete mít také více chuti do života. Mít na zahradě bazén však obnáší i starostlivost o jeho provoz a spolu s tím také jisté povinnosti. Jednou z nich je i uvádění do provozu filtrační okruh a odsávání nečistot z bazénového dna.
Péče o dno bazénu se nesmí zanedbávat, jakmile k tomu dojde, začnou se v něm množit sinice nebo řasy, vytvářet zákal a voda může i zapáchat. Odsávání nečistot ze dna je nutné kvůli tomu, že ani supervýkonná filtrace nedokáže zabránit propadu některých drobných částic nečistot na dno, a neexistuje jiný způsob, jak je odtud odstranit.
Bazénových vysavačů existují tři základní typy, liší se mezi sebou automatizací provozu, a je vám asi jasné, že jsou buď plně automatické, anebo ruční, případně někde mezi tím, tedy automatizované jen co se týče vlastního pojezdu. Mít plně automatizovaný vysavač je pro vás jistě úlevou v tom, že neztrácíte čas úklidem dna nádrže, využijete jej jinak a hlavně se nemusíte fyzicky namáhat. To je ovšem do jisté míry chyba, fyzický pohyb byste neměli vynechat a naopak jej do svého programu zařadit.
Ruční bazénový vysavač skýtá mnoho výhod. Především jej pořídíte velice levně, vyjde vás jen na pár stovek. Jen stěží se vám pokazí, maximálně při nešetrné manipulaci nástavec praskne, a to pak není problém vyměnit jej za jiný. Zásadní je ale to, že si práci organizujete sami, vysáváte dno v místech, kde chcete, a zároveň si perfektně zacvičíte.
Práce s ručními nástavci je ideální pohyb pro zlepšení nálady a pro prokrvení většiny svalstva, a to nejen paží, ale i zádových a břišních svalů. Toto vám jen prospěje, zvláště tam, kde lidé vykonávají sedavá zaměstnání, jezdí často autem, málo chodí pěšky a minimálně sportují.