Dům a byt

Jak vybrat správnou pracovní desku k vaší kuchyňské lince

Kuchyň je místo, kde nejen ženy, ale také někteří muži tráví podstatnou část času, kdy jste doma. Proto je při plánování této místnosti důležité vše správně promyslet. Jednou z nejdůležitější součástí kuchyně je pracovní deska. Ta musí vyhovovat všem, kteří ji budou využívat.


Jaké vlastnosti by pracovní deska měla mít

Tak především by pracovní deska měla být velmi odolná. A to nejen proti mechanickému poškození, ale měla by odolávat i znečištění od různých tekutin, mastného horkého oleje i jiných surovin, z kterých jídlo pro naše blízké připravujeme. Proto je důležité správně vybrat materiál, z kterému bude vaše deska vyrobena.

Materiály, z kterých lze vybírat

Nejkvalitnější, ale také nejdražší je v současné době na trhu je žula. Tento materiál je odolný jakémukoli mechanickému i jinému poškození. Za velmi vysokou cenu tak získáte luxusní pracovní desku, která se stane významným interiérovým prvkem vaší kuchyni. A zcela jistě oceníte i velmi snadnou údržbu.

Dalším finančně náročnějším materiálem je konglomerovaný kámen, který vypadá jako žula, ale je o něco levnější, nebo akrylátové desky, jejichž odolnost je srovnatelná s kamennými deskami, ale oproti kamenu jsou tyto desky mnohem hladší a příjemnější na dotyk.

Jedním z nejpoužívanějších materiálů je ale stále dřevo, které vypadá v interiéru vaší kuchyně velmi příjemně, ale je oproti předchozím variantám mnohem náročnější na údržbu.

V Čechách jsou ale stále nejpoužívanější laminátové pracovní desky, které jsou vyrobeny z dřevotřísky a povrchem z lamina. Přestože je tato varianty nejlevnější na trhu, je tento materiál vysoce odolný proti vysoké teplotě i proti mechanickému poškození.

Na našem trhu najdete kromě těchto různých materiálů také široké množství rozličných barev a dekorů. Věříme, že si vyberte pro vaši kuchyň to nejlepší.

You may also like...