Peníze

Jak zaplatit v nouzi?

Nikdo z lidí už dávno není a nejspíše nikdy ani nebyl naprosto soběstačný. Jistě, někdy se dá o někom říci, že si vystačí sám, a někdy to tak i vypadá, ale přesto se nenajde nikdo, kdo by se mohl separovat od zbytku společnosti a žít jen s tím, co si sám pořídí.

Jistě, jsou lidé, kteří si dokážou sami sehnat skoro všechno, co jenom ke své existenci potřebují, ale přesto nikdy nemají jistotu, že na světě obstojí. A už vůbec nemají takoví lidé všechny výdobytky moderní civilizace, bez kterých už snad ani nedokážeme vést důstojný život moderního člověka.

čas jsou peníze

Je zkrátka hodně toho, co si musíme koupit, a to znamená, že je tu i tu více a tu méně velká potřeba finančního zajištění. Protože jenom ti, kteří mají dost peněz, mohou mít vše, po čem z jakéhokoliv důvodu zatouží.

Ale co mají dělat ti, kteří se k dostatku peněz nedokážou dostat, kteří si je nedokážou vydělat ani jich neobdrží dost z jakýchkoliv jiných zdrojů? Co si počít, když už někdo nemá třeba ani zlámanou grešli a navzdory tomu po něm neustále někdo peníze požaduje?

Někomu takovému pomůže dostat se z dočasných problémů snad jedině půjčka. A vzhledem k tomu, že se půjčky obvykle neposkytují bez splnění aspoň minimálních kritérií, s nimiž jsou tyto spojeny, je třeba uvažovat o tom, u koho si o půjčku říci, aby byla šance uspět.

dolary za dům

A kde mají žádat ti, kdo jsou zdánlivě bez šance na úspěch? Pro ty je tu hypotéka bez doložení příjmu, kterou provází nutnost splnit vlastně jenom naprosté minimum podmínek. Tady nikdo nemusí vydělávat majlant, tady nemusí mít žadatelé ani dokonalé registry dlužníků, tady se nevyžadují ani další nesporné kvality. Tady stačí dát do zástavy nemovitost a hned je možnost finanční injekci právě v této podobě získat.

A když je možnost uspět rychle a vcelku výhodně u nebankovní hypotéky, nemá vlastně smysl žádat o půjčku někde jinde. Kde je úspěch navíc i dost nejistý.

You may also like...