Nákupy

Zipové sáčky, skvělá volba

Zipové sáčky, skvělá volba. Hesla jako „Nová doba!“ nebo „Pokrok nezastavíš!“ se zdají mnohým hodně trapná, ale občas opravdu platí a tady je to na 100 %. Lidé střední generace jistě vzpomenou, jak za jejich dětství byly pouze papírové pytlíky. V nich si přinesli ze samoobsluhy rohlíky, dokonce i vejce (to už se dneska snad ani nechce věřit, že se vejce dávala do obyčejného pytlíku, že z nich prostě hospodyně nedonesla jen mazlavou kaši, protože dneska si ta vejce jinak než ve tvarovaných kartonových platech nebo krabicích neumíme představit). Takže pryč od vajec, ta se nám dnes na krám nehodí. Prostě vývoj obalové techniky šel dopředu.

sáček

Nyní se dostáváme do takzvaných devadesátek, neboli let porevolučních. Jak se nám začínala rozrůstat síť večerek, non stopů a potravních řetězců, tak se nám paradoxně začaly zvětšovat i mrazáky. Je to zajímavé, ale je to tak. Prostě jsme si už mohli nakoupit i večer nebo o víkendu, přesto jsme měli nějakou potřebu potraviny syslit do mrazáku. Takže jste je nakoupili v nějaké akci, kterých postupně také přibývalo, takže byla škoda je nevyužít a strčili do mrazáku. Po půl roce vytáhli a prostě to nebylo ono. Maso bylo žluklé, zelenina vyčpělá, přemražená. Mohly za to nedostatečné obaly mraženého produktu. Takže nastoupily zamražovací sáčky.

sáček

Už byly pevnější, než svačinové mikrotenové, jenže je bylo třeba nějak zavázat. Buď jste na nich udělali prostě uzel, při vybalování potravin ho odřízli a sáček vyhodili. Nebo jste ho zagumičkovali. Napřed jste se snažili gumičku a sáček zachránit a citlivě rozdělat, ale po pár sekundách jste to vzdali a stejně se dovnitř dostali, jak jen to šlo. Sáček i s gumičkou šel do koše, i když by byl dobře použitelný třeba ještě jednou, protože v něm byly pouze tři rohlíky a nijak ho neznehodnotily. Zvlášť dnes, kdy je brán veliký zřetel na ochranu našeho životního prostředí, nám přišly opakovatelně uzavíratelné sáčky jako na zavolanou. Pohodlně uzavřete zipem, otevřete, vyndáte požadované množství, opět uzavřete. Šetřeme životní prostředí i naše kapsy a objednejte zip sáčky!

You may also like...