Business

Ostropestřec mariánský – bylinka podobná bodláku vám vyčistí játra

Ostropestřec mariánský je známý pro své detoxikační účinky, zejména se osvědčil při detoxikaci jater. Kromě toho má i jiné účinky na lidské zdraví, jaké?

Ostropestřec mariánský – bylinka podobná bodláku vám vyčistí játra

Ostropestřec mariánský je známý tím, že má velmi silné detoxikační vlastnosti, využívá se zejména k pročištění jater, ale účinně pomáhá i s mnohými dalšími obtížemi. Už naši předkové jej znali a využívali, dnes je tato bylinná rostlina velmi populární a využívá se i při velkém postižení jater jako podpůrná léčba. Velmi se podobá bodláku, jenže na rozdíl od něj, se u nás ostropestřec ve volné přírodě nevyskytuje.

pexels-photo-806427

Bylinka, která má ráda sluníčko

Ostropestřec je velmi teplomilná rostlina, vyskytuje se tak zejména ve Středomoří, na Kanárských ostrovech a v některých částech Asie. U nás se dá také pěstovat, pokud byste si ho chtěli vypěstovat doma, dá vám to ale poměrně zabrat. Tato bylinka je docela náročná na pěstování, především potřebuje hodně slunečné stanoviště a úplné bezvětří, jako jednoletku jej ale můžete zkusit vysadit. Zájem o bylinku v posledních letech hodně roste, ve volné přírodě pak roste nejen jako jednoletka ale i jako dvouletá bylinka.

Ostropestřec se dá užívat při obtížích, ale stejně dobře poslouží jako prevence. Játra mají vliv na celkový stav organismu, pokud se chceme pročistit, je dobré začít právě u jater a na ty je tato bylinka úplně nejlepší. Kromě jater pak skvěle působí také na ledviny. Pokud vás zatím netrápí akutní potíže, je vhodné zařadit ostropestřec do svého jídelníčku, nejčastěji se užívá ostropestřec drcený https://www.nakliceno.cz/zelene-potraviny/ostropestrec-mariansky–drceny-plod-500g/, který je možno přidávat do jídel – nejčastěji do jogurtů, do ovocných smoothie nebo do čerstvých šťáv či různých druhů kaší. Pozor na to, že pokud se zaleje horkou vodou, vytrácí se z něj většina cenných látek, proto se užívá jen tak, tedy za studena a ne jako čaj.

pexels-photo-204686

Detoxikace, která má smysl

I když vás netrápí potíže s játry, je vhodné si detoxikační kúru čas od času naordinovat. Játra trpí nejen po požití alkoholu nebo léků, ale škodí jim také nevhodná strava, tučné a smažené jídla. Díky této bylině si můžete pročistit celý organismus, játra i ledviny a navíc se využívá i jako podpůrná léčba při onemocněních sleziny nebo žlučníku. Vliv má také na projevy alergií, pomůže při kožních vyrážkách a ekzémech, účinně napomáhá také snižovat hladinu cholesterolu v krvi a jeho užívání je vhodné i po užívání antibiotik.

Ostropestřec je vskutku účinný, pokud chcete být zdravější, určitě jej vyzkoušejte.

You may also like...