Peníze

Pomůže refinancování

Jenom úplný blázen by si v tísni nebo z nějakého jiného důvodu půjčoval za nevýhodných podmínek. Jenom šílenec by si vědomě vzal půjčku, která je provázena neúměrně vysokými úroky a poplatky, která se splácí dejme tomu zbytečně dlouho nebo naopak v šibeničním a pomalu nesplnitelném termínu, která má výši splátek, již lze jen stěží akceptovat nebo kterou provázejí nějaká jiná negativa.

Každý si chce pochopitelně půjčit co nejvýhodněji. Jenže nikdo neví všechno, a tak někomu lepší půjčka prostě v záplavě všemožných nabídek unikne nebo se vynoří až později, kdy už je pozdě pověstného bycha honit.

pokladna s penězi

A co potom? Splácet jako mourovatý a zbytečně se vydávat z peněz s tím, že když už si dotyčný jednou nějak půjčil, musí to dotáhnout až do konce? Jistě, i to je možné, ale není to zase až tak nevyhnutelné. Nejednou se totiž někomu podobnému nabízí třeba i refinancování hypotéky, což je právě v podobných situacích dost možná i učiněné terno.

Proč? Co že to ono refinancování je a co dobrého toto přináší?

Zjednodušeně tu jde o výměnu jedné půjčky, jež je z nějakého důvodu nevýhodná, za půjčku jinou, zajímavější.

pokladnička s penězi

Člověk se tu prostě dohodne s poskytovatelem toho lepšího, půjčí si u něj a touto novou půjčkou vyplatí tu dosavadní, méně výhodnou. Což logicky vede k tomu, že tento člověk skoncuje se starou půjčkou, která ho neúměrně zatěžovala, a místo ní nadále splácí tu novou, lepší. Tu, jež je provázena třeba nižšími úroky a poplatky, která má optimálnější délku splácení a výši splátek, u níž dlužník dostane peněz víc než prve a podobně.

Nejednou je tu tedy šance zlepšit svou finanční situaci tím, že člověk vymění jednu půjčku za jinou. A když je to dostatečně výhodné, měli by tak lidé činit. Protože jenom blázen platí víc, než kolik musí. A vy přece určitě takoví blázni nejste. Určitě umíte využít své peníze smysluplněji, než abyste je strkali zbytečně do nevýhodného splácení.

You may also like...