Sport

První zápas na Mistrovství světa ve Finsku

Mistrovství světa v hokeji 2022 – Česko vs Velká Británie.

Dlouho očekávané Mistrovství světa ve Finsku začalo již 13. května, ale náš tým se s prvním soupeřem utkal až 14. května. Prvním soupeřem byla Velká Británie. Nikdo nečekal, že by Velká Británie vyhrála, jelikož to není náročný soupeř. Spíše patří k těm horším.

sport

Když utkání začalo, bylo vidět, že se Britové nechtějí vzdát jen tak a na Česko tlačili. K překvapení fanoušků v první třetině nepadl ani jeden gól a nastávaly obavy, abychom nevyhráli například jen 2:0. Naštěstí se ve druhé třetině probojoval k brance Matěj Blümel a vstřelil úplně první gól na tomto mistrovství.

Matěj Blümel reprezentuje Česko už od sezóny 2015/16, kde hrál za reprezentaci 16. Už minulý rok reprezentoval Česko jako dospělý hráč a i když jako nováček se ještě rozkoukával, tak vstřelil 5 gólů a má v záznamu i 4 asistence, což je na nováčka krásný úspěch. Nebyl pochyb, že by se nedostal na letošní Mistrovství světa ve Finsku. Před čtvrtfinále má zaznamenáno 9 gólů a 9 asistencí. Je dost možné, že si ho prohlíží někdo z NHL.

sport

Druhý gól Britům vstřelil Jakub Flek, který je velice rychlým hráčem. Třetí gól Britové dostali od 18letého Davida Jiříčka, který moc viděl během zápasu nebyl, ale přece jen se prosadil. Čtvrtý gól Velká Británie dostala od Jiřího Černocha.

Jiří Černoch reprezentuje Česko už od sezóny 2012/2013, kde vstoupil do české reprezentace 17. Když nastoupil v sezóně 2020/2021 do Národního týmu, tak se prosadil pouze jen jednou asistencí a to bylo vše. Nyní na Mistrovství světa ve Finsku má před čtvrtfinále úplně jiné hodnocení. Má vstřelených 6 gólů a krásné 4 asistencí. To je výrazné zlepšení tohoto nadaného hokejisty.

Konečný 5. gól trefil opět nadaný Matěj Blümel. V 51. minutě se prosadila i Velká Británie a gól vstřelil Lake.