Sport

Stydíte se začít se cvičením?

Už je čas konečně se sebou něco udělat. Dnes padlo to rozhodnutí, že začnete cvičit. Jenže vaše poslední setkání se sportem proběhlo v rámci povinné tělesné výchovy na střední škole. A to už je dost dávno. Vlastně ani netušíte, jak s pohybem začít a hlavně kde.

Jít někam do posilovny nebo na skupinovou lekci se vám zdá jako šílený nápad. Co si o vás budou myslet? Co když se vám bude někdo smát? Co když budete cvičit špatně a z lekce vás vyhodí? Možná se vám honí hlavou právě tyhle, nebo velmi podobné, otázky. A jaké jsou na ně odpovědi?

lekce jógy

Lidi si nebudou myslet nic. Nemáte napsáno na čele: „Deset let necvičila.“ nebo „Sport vidím jenom v televizi.“ Dokud to nikomu neprozradíte, nikdo to nebude vědět. Samozřejmě že lektorka nebo trenér by měli vědět, jak na tom opravdu jste, ale ostatním cvičencům to může být úplně jedno. A jestli se vám bude někdo smát? Nejspíš ne, každý jednou začínal a dobře si pamatuje, jak složité to bylo. Už nejste na základní škole, jste mezi dospělými lidmi, kteří mají stejný cíl jako vy: Posílit své tělo.

A co když vám to ze začátku nepůjde a budete dělat chyby? To je normální a přirozené pro každou činnost do které se pustíte poprvé. Proto je dobré vybírat si lekce pro začátečníky, kde lektor vše podrobně vysvětluje a kontroluje vás, zda cvičíte správně. A v případě individuální lekce si platíte právě za to, aby vás trenér pečlivě sledoval a opravoval vaši techniku. Nikdo učený z nebe nespadl a u sportování to platí dvojnásob. Buďte vděční za každou opravenou chybu, protože to znamená, že jste zase o kousek lepší. A rozhodně z fitka nevyhodí jen proto, že v začátcích nemáte nejlepší techniku.

skupinové cvičení

Pokud vás přemáhá strach a znemožňuje vás začít s pravidelným pohybem, uvědomte si, že zítra to nebude lepší. S každým dnem, kdy budete začátek odkládat, bude váš strach větší. Máte strach? V pořádku. Ale nenechte ho rozhodovat o vašem životě, o vašem zdraví. Když překročíte svůj stín a začněte, dál už to půjde samo. Vaše nejistota postupně odezní a nahradí ji radost a nadšení.

You may also like...