Nákupy

Seat – vozy s historií i zárukou kvality

První vůz automobilky Seat vyjel z výrobní linky v roce 1953, avšak společnost byla založena již o tři roky dříve. Prvním modelem byl tehdy 1400 A, což byl sedan s pohonem zadních kol. Motor uložený vpředu měl výkon 44 koní. Denně továrna vyprodukovala pět hotových automobilů a výroba nadále vzrůstala.
Za čtyři roky po prvním hotovém automobilu už brány fabriky opustilo celkem deset tisíc hotových aut.
interiér Seata
V osmdesátých a devadesátých letech začaly být vyráběny modely, které se pak dostaly i na naše silnice po otevření trhu po roce 89.
Pod koncernem Volkswagen byly vyráběna auta jako Ronda, Malaga, Marbella a Ibiza, kterou u nás všichni velmi dobře známe. Jednalo se o automobil sportovně laděný, který si okamžitě získal velký úspěch u všech motoristických nadšenců. První generace Seatu Ibiza spatřila světlo světa už v roce 1984 a v současné době se stále prodává, a to už ve své páté generaci.

Podobný osud potkal i model s názvem Seat Leon. Zrozen byl v roce 1999 a podíval se ve své upravené verzi i na závodní okruhy. Vyznavači rychlé jízdy si jej momentálně mohou užívat i jako fungl nové auto, které je vyráběno ve třetí generaci.

Mezi další legendy španělské stáje patří třeba Seat Toledo, který se na silnicích objevil poprvé v roce 1991 a coby prostorný sedan si získal srdce spousty řidičů. Momentálně je k dostání poslední verze Toleda jakožto luxusní limuzíny a je krásná nejen napohled, ale i při jízdě.
seat ibiza
Posledním nesmrtelným vozem značky Seat je bezesporu Cordoba. Tento malý automobil byl u nás velmi oblíben a je tomu tak i nadále, i když se už nevyrábí. Poprvé byl uveden na trh v roce 1993 a vystřídal se ve dvou generacích. Také se ve své WRC verzi podíval na závodní okruhy a sklízel nemalé úspěchy. Dodnes se řada těchto povedených a spolehlivých aut pohybuje na našich silnicích.
Seat se prostě uměl nesmazatelně zapsat do automobilové historie i do srdcí řidičů, a to nejen designově povedenými modely, ale hlavně jejich skvělými jízdními vlastnostmi a spolehlivostí.

You may also like...