Vzdělání

SPRÁVNÁ STŘEDNÍ ŠKOLA PRO VAŠE DÍTĚ

Pokud máte doma deváťáka, určitě to znáte. Čas přijímacích zkoušek na střední školu se blíží a Vám tak začíná kolotoč vybírání, zkoumání a navštěvování různých typů škol. Možná nevíte, jak to celé funguje, takže zjednodušeně asi takto – máte možnost si vybrat dvě školy na které pošlete přihlášku, poté nastoupí přijímací zkoušky a pokud se dostanete, pošlete finální přihlášku. To je ta jednodušší část, jak ale vybrat tu správnou školu?
číslo pí
1.       Gymnázium
Gympl má mezi školami i lidmi pověst té nejvyšší příčky, jakou může střední škola mít. Je to všeobecná střední škola bez zaměření, která je vlastně přípravou na vysokou školu. Nároky jsou vysoké, ale není to nic, co by se nedalo zvládnout. Pokud tedy máte chytré, ambiciózní a učenlivé dítě, tato škola je jistota.
2.       Pedagogická škola
Na pedagogické školy chodí hlavně dívky, ale chlapce tu najdete také. Důležité je umět hrát alespoň na jeden hudební nástroj. Naučí Vás, jak pracovat s dětmi a po ukončení můžete jít do školky nebo školní družiny.
3.       Ekonomka
Ekonomická škola je vhodná pro lidi, kteří mají rádi matematiku, v budoucnosti by se chtěli věnovat účetnictví nebo třeba podnikání. Má dobrou prestiž.
4.       Učňovské školy
Studium bez maturity s možnou nástavnou. Často jsou bez přijímaček, dostane se tam tedy každý. Mají pouze jedno zaměření, například kadeřnice, kosmetička, truhlář, automechanik, cukrář, kuchař atd. Tato škola je vhodná pro šikovné děti, které nejsou studijními typy. I děti odtud se mohou uživit velice dobře.
absolventi při promoci
5.       Zdravotní škola
Je určena budoucím doktorům, zdravotním sestřičkám nebo komukoliv, kdo chce pracovat ve zdravotnictví. Je zaměřena na biologii a chemii, i když spousta lidí zastává názor, že gympl je v tomto ohledu lepší, i když lidé z něj nemají potřebnou praxi. Po ukončení je s jednoletou vyšší odbornou školou možné pracovat jako zdravotní sestra.
Dále existují různé soukromé školy, konzervatoře nebo školy zaměřené na výtvarnou činnost či cestovní ruch. Možností je spousta s výběr je jen a jen na Vás.

You may also like...