Vzdělání

Smích jako nejlepší lék

Ne nadarmo se říká, že smích léčí nebo že je nejlepší lékař. Tento fakt je dokonce i vědecky potvrzen! Jedná se o tak rozšířenou věc, že má léčba i svůj profesionální název – gelototerapie. Ve Spojených státech amerických se celá řada nemocnic touto léčebnou kúrou zabývá a léčí své pacienty prostřednicím profesionálních bavičů. I do nemocnic v České republice často na dětská oddělení zavítají klauni a další baviči, aby děti alespoň na malou chvíli přivedli na jiné myšlenky.
fotky smějících se lidí
Smích nás dokáže uklidnit. Přivede nás na jiné myšlenky a zmírňuje i bolesti hlavy. Když se totiž z plných plic smějete uvolňujete svaly, a to především ty krční, takže zmírní i bolesti krčních svalů a eliminujete tak tvorbu stresových hormonů. Tím dojde ke snížení stresu, který člověku ve velké míře škodí a je považován i za spouštěče nemocí, a to nejen těch lehkých, ale pokud dojde k jeho nahromadění může se jednat o velice závažné diagnózy. Dochází k tomu hlavně proto, že stres oslabuje imunitní systém. Když jsme šťastní naše tělo během této doby vylučuje hormon zvaný seronin, který má antidepresivní účinky a zahání tak chmurné myšlenky i deprese.
Lékaři, kteří jeho ozdravné účinky stále zkoumají zjistili, že smích snižuje práh fyzické bolesti, zvyšuje obranyschopnost, posiluje břišní svaly, zlepšuje trávicí proces, podporuje správné dýchání a snižuje hladinu cukru a cholesterolu v krvi.
Smích má blahodárný vliv i na náš vzhled. Uvolňuje totiž mimické svaly, a tak se nám netvoří tolik vrásek. Jeho prospěšnost prokazují i zubní lékař z důvodu, že se během této doby zvyšuje produkce slin, což napomáhá k ochraně před vznikem zubního kazu.
skleněný teploměr
Smích je tou nejpřirozenější věcí a při tom funguje jako blahodárný lék. V každé situaci se pokuste najít věc, které se budete moci zasmát. I když to zní zcela absurdně věřte tomu, že to skutečně funguje. Prostě se z každé nepříjemné situace vysmějte. A pamatujte, že s úsměvem jde všechno líp. A dámy my si pamatujme, že s úsměvem na rtech nám to mnohem více sluší a jsme atraktivnější.

You may also like...